Må opereres igjen – blir ikke klar før etter VM-pausen
Brann-spiller Sævar Atli Magnusson (25) må på nytt legge seg under kniven.
- Foto: Paul S. Amundsen/NTB.
Islendingen har reist til hjemlandet for en ny operasjon, og vil ikke være tilgjengelig for Brann før etter VM-pausen i sommer.
Det var i oktober i fjor at Magnusson pådro seg en meniskskade under en landskamp for Island. Han ble operert etter det, og har vært gjennom en langvarig rehabiliteringsprosess. Nå har et tilbakefall satt en stopper for comebacket.
– Sævar har til nå vært i rehabilitering etter en meniskskade som han pådro seg i landskamp i oktober 2025. Grunnet et tilbakefall reiser Sævar nå til Island for en ny operasjon. Tilbakefallet vil forsinke hans retur til fotball, og vi kan ikke forvente å se ham på banen før etter VM-pausen, sier Arne Instebø, medisinsk ansvarlig i klubben.
Sportslig leder, Per-Ove Ludvigsen, legger ikke skjul på at nyheten er et tungt slag – både for spilleren og for klubben.
– Det er kjedelig for Sævar, og kjedelig for oss. Det er en spiller som i skadeperioden har jobbet knallhardt for å komme tilbake, og som har gjort alt han skal gjøre. Han har jobbet veldig seriøst og pliktoppfyllende, og det gjør dette ekstra kjedelig. Vi håper inngrepet nå blir vellykket, og at han kommer sterkt tilbake etter sommerpausen, sier Ludvigsen.
Magnusson kom til Brann fra Lyngby sommeren 2025 og imponerte stort før han ble skadet i en landslagskamp for Island. På 16 kamper rakk han å score hele ti mål, og befestet seg raskt som en publikumsfavoritt på Stadion.