
Alle heier på Sverre Olav (8)
Fredag 9. mai er Fotballtrøyefredag – en dag for å vise støtte til barn og unge med kreft. For åtte år gamle Sverre Olav betyr det ekstra mye akkurat nå. Bærekraft A-lag herrer
Sverre Olav er en stor fotballfan og det var klassen hans som tok initiativ og ville gi ham en signert Brann-drakt som han kunne ha på #FotballtrøyeFredag 9. mai.
Bak initiativet stod også Espen Aam, som på vegne av familien sørget for en ny Brann-drakt til Sverre Olav. Drakten ble overrakt av Brann-spillerne Niklas Jensen Wassberg og Martin Hellan med hilsener fra hele Brann-familien.
Da spillerne kom inn på rommet til Sverre Olav på barneavdelingen på Haukeland var det ingen tvil om at det var rommet til en skikkelig fotballgutt. På grunn av store smerter i munnen kunne han ikke si så mye den dagen, men smilet sa alt.
– Det var et virkelig fint besøk fra Brann og det lyste opp dagen til Sverre Olav. Det er godt i sånne perioder som vi er inne i nå, sier pappa Audun Grytdal etter besøket.

I tillegg ble en signert Brann-drakt gitt til Leketerapien på sykehuset. Sverre Olav fulgte Brann-spillerne ned til Leketerapien for å overrekke drakten, og den henger nå på «Brann-veggen» på avdelingen.
Fredag 9. mai oppfordrer vi alle til å ta på sin favorittdrakt og være med på Fotballtrøyefredag – en nasjonal markering i kampen mot barnekreft. Vis at vi er på samme lag. Vipps ditt bidrag til 4422 og bruk gjerne emneknaggen #FotballtrøyeFredag i sosiale medier. Gjør det for Sverre Olav og gjør det for alle barna som kjemper. For som faren til Sverre Olav sa etter besøket:
– Sverre Olav kjemper nå livets viktigste kamp, og den skal Sverre Olav vinne.