Brann-TV!
1936: Alpinsporten slo gjennom

1936: Alpinsporten slo gjennom

Skisesongen sto i slalåmens tegn. Alpinsporten fikk sitt ordentlige gjennombrudd.

Bare 19 kamper på A-laget denne sesongen. Noe av grunnen er at det ble bråstopp i 2. runde i cupen igjen. Strømsgodset vant 2-0 på grusbanen i Drammen.

Det ble ikke noe kretsmesterskap heller. Hardy vant igjen som tre år tidligere, etter blant annet å ha slått Brann 3-0. Av de 19 kampene Brann spilte vant de likevel tolv. Tre endte uavgjort og fire med tap.

I friidrett gjorde Brann seg bemerket spesielt i hoppøvelsene med seire i kretsmesterskapet og fine plasseringer i NM.

Skisesongen sto i slalåmens tegn. Alpinsporten fikk sitt ordentlige gjennombrudd. Ellers var Bergensrennet en suksess. Blant annet satte Jon Helle ny bakkerekord i Riplebakken med 49 meter.

Teksten er hentet fra boken ”Sportsklubben Brann – 100 år med tro, håp og kjærlighet”, skrevet at Atle Nielsen og utgitt på Schibsted Forlag i 2008

23

På denne dag i 2000

ble Brann og Stefan Paldan enige om å skille sine veier. Stefan gikk til Östers i Sverige. Brann ble i Bergen.

23. mai 2000

Sportsklubben Brann

Sportsklubben Brann

Postboks 8, Minde
5821 Bergen

Besøksadresse

Kniksens plass 1
5063 Bergen
Tlf: 55 59 85 00
Fax: 55 59 85 25
E-post: post@brann.no

Ansvarlig redaktør

Gorm Natlandsmyr
gn@brann.no

Redaksjonen:

Øivind Presthus
oivind@brann.no
Ørjan Håland
oh@brann.no

Kopiering av innhold er ikke tillatt uten avtale med Brann. Tekst fra nyhetssidene våre skal ikke gjengis uten henvisning til brann.no.
Deler av statistikk levert av: www.altomfotball.no | Fotos: © Scanpix/Digitalsport/Brann.no/Arne Ristesund, BA.

Tips en venn